Πίνακας ανακοινώσεων

Θέμα: Ανακοίνωση για πρωτοετείς φοιτήτριες και φοιτητές
Ημερομηνία ανάρτησης : 27/09/2019
Ισχύει μέχρι : 10/01/2020

Γεια σας,

Καλώς ήλθατε στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών.

Από την Τετάρτη 2 Οκτωβρίου και έως το τέλος του εξαμήνου μαζί θα κάνουμε το μάθημα Εισαγωγή στα Υπολογιστικά Οικονομικά.

Για την παρακολούθηση του μαθήματος θα χρειαστεί η ενεργοποίηση του λογαριασμού σας σε αυτή την ιστοσελίδα, καθώς συνδέεται με διάφορες διαδικασίες που έχουν να κάνουν με το μάθημα.

Η ενεργοποίηση αυτού του φοιτητικού σας λογαριασμού είναι εφικτή μόνο μετά την εγγραφή σας και την ενεργοποίηση του ηλεκτρονικού λογαριασμού σας στο πανεπιστήμιο Ιωαννίνων. Αυτό σημαίνει πως το πανεπιστήμιο Ιωαννίνων σας έχει προμηθεύσει με κωδικούς πρόσβασης στις ηλεκτρονικές του υπηρεσίες, όπως είναι το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο.

Το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του πανεπιστημίου Ιωαννίνων είναι προσβάσιμο εδώ και μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε με τους κωδικούς που λάβατε από το πανεπιστήμιο κατά την εγγραφή σας.

Εφόσον έχετε πρόσβαση στο λογαριασμού του πανεπιστημίου:

1. Επισκεφτείτε τη σελίδα Αποστολή συνθηματικού πρόσβασης στην ιστοσελίδα stavrakoudis.econ.uoi.gr
  2. Δώστε τον αριθμό μητρώου σας, πχ 08267
  3. Πατήστε Λήψη Συνθηματικού για να λάβετε το συνθηματικό στο email σας
  4. Συνδεθείτε εδώ: Εισαγωγή στα Υπολογιστικά Οικονομικά για την ενεργοποίηση του λογαριασμού σας
  5. Στην ιστοσελίδα Εισαγωγή στα Υπολογιστικά Οικονομικά μπορείτε να χρησιμοποιείτε μόνο το ΑΜ σας, πχ 08267, χωρίς το ec
  6. Μία και μόνο σύνδεση αρκεί για την αυτόματη ενεργοποίηση του λογαριασμού σας.

Με αγάπη,
Αθανάσιος Σταυρακούδης